Chęć przytycia – pomoc dietetyka

30 listopada 2018 at 12:29 by egifadminos | Posted in Medycyna, sport, Zdrowie

Problemy z przytyciem

Wydawać by się mogło, że głównym problem wśród ludzi jeśli chodzi o masę ciała, jest zbyt duża waga. Jednak coraz większa ilość osób, chcąca przytyć zwraca się do takiego specjalisty jak dietetyk. Osoby chcą zyskać na wadzę z przeróżnych względów. Może nimi być poprawa wyglądu lub chęć powrotu do wagi po przebytych chorobach. Dietetyk opracowuje odpowiednią dietę po wcześniejszym wywiadzie.Opracowuje plan dla danej osoby wyszczególniając dokładnie posiłki, które należy spożyć o każdej porze dnia. Osoby chcące przytyć muszą uzbroić się w cierpliwość. Ludzie z tendencją do bycia szczupłym muszą poczekać na efekty nawet kilka miesięcy. Ich dieta jest diametralnie zmieniana. Mój Dietetyk w Krakowie stawia na kasze, zupy, kiszonki, kompoty, owoce,warzywa i ryby. Jest kategoryczny zakaz spożywania napojów gazowanych, słodyczy w postaci batonów ze sklepu oraz fast food’ów. Te ostatnie być może są zaskoczeniem dla innych, ponieważ powszechnie się twierdzi, że to właśnie fast food’y przyczyniają się do tycia. Niestety nie działa to na każdy organizm. Osoba szczupła chcąca przytyć powinna stawiać tylko na zdrowie jedzenie. Bardzo ważne są zupy, ale nie można ich gotować wspomagając się kostkami rosołowymi. Cała dieta, o której mówi dietetyk opiera się na zdrowych produktach, które nie są wzbogacane nieznanymi nam składnikami.

Dietetyk we Wrocławiu
Vegetarian man mixing vegetable salad in bowl

Temperatura napojów

Dietetyk również wskazuje na temperaturę przyjmowanych posiłków. Nie należy spożywać zimnych napojów, ponieważ, aby je ogrzać organizm traci bardzo dużo energii. Z tego względu kompoty, czy woda nie powinny być spożywane zimne. Napoje należy podgrzać. Rada, którą daje dietetyk to wypicie rano szklanki ciepłej wody z cytryną. Najlepiej, gdy zamiast cukru używa się do słodzenia miodu. Oprócz tego powinno się dbać o kondycję fizyczną i zwiększać masę mięśniową.

Jak zostało wspomniane wcześniej na efekty trzeba długo czekać. Przytycie dla osób szczupłych jest bardzo ciężkie. Dodatkowo, gdy uda im się zyskać na wadze, muszą się bardzo pilnować, aby z powrotem nie stracić kilogramów. Pomoc dietetyka jest bardzo ważna, ponieważ opracuje on listę posiłków na dane dni oraz wskaże listę produktów, które są dozwolone.

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz