Kojące zabiegi

28 lipca 2018 at 12:33 by egifadminos | Posted in Zdrowie

Po jakimś okresie naszego życia i wykonywanej pracy odzywają się bóle mięśni, a to stawy, plecy czy nogi. Kiedy żadne maści nie pomagają, a męczarnia nie chce nas opuścić, rozważamy masaż. Postaram się wskazać  kilka ciekawych rodzajów masażu:

 1. MASAŻ KLASYCZNY
  Jest on najpopularniejszym rodzajem w Europie, wykonuje się go, głaskając, pocierając, ugniatając. Ma na celu rozluźnienie mięśni, podczas zabiegu masażysta używa różnego rodzaju kremów, olejków bądź balsamów. Dzięki nim człowiek może zaznać stuprocentowego ukojenia. Masowanie wyznaczonych miejsc jest bezbolesne oraz delikatne, być może dlatego jest to bardzo rozpowszechniony typ masażu.
 2. MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMIMasaż
  Brzmi dość niewiarygodnie i zarazem fascynująco! Podgrzewane, gładkie kamienie umieszczane na odpowiednich punktach ciała idealnie ogrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, a także wpływają na prawidłową funkcję ośrodków energetycznych organizmu. Przenikające ciepło jest bardzo kojące dla naszych tkanek. Choć wydaje się straszne, tak naprawdę jest bardzo przyjemne.
 3. MASAŻ REHABILITACYJNY
  Warto wspomnieć i o tym, należy od do masażu leczniczego. Połączony jest on z różnymi technikami rehabilitacji wykonywanymi w ramach terapii po urazie, operacji, wypadku. Masaże rehabilitacyjne stosuje się również w stanach pourazowych, wadach postawy oraz bólach mięśni kręgosłupa i bólach pleców. Mogą z niego korzystać również osoby po udarze mózgu wylewach oraz w przypadku zaniku mięśni.
 4. MASAŻ IZOMETRYCZNY
  Jest to rodzaj masażu rehabilitacyjnego. Polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego, co sprzyja rozwojowi masy i siły mięśniowej. Ma zastosowanie u chorych z zanikami mięśniowymi oraz u sportowców, chcących poprawić swoją masę mięśniową.
 5. MASAŻ SHIATSU
  Ta nazwa jest jeszcze bardziej tajemnicza, od poprzednich, jednak nie ma czym się przejmować, a przeczytać do końca i będzie wszystko oczywiste. Shiatsu korzysta z metody pionowego nacisku za pomocą kciuków. Shiatsu nie jest tylko środkiem leczniczym, który mobilizuje własne siły witalne, lecz również pobudza organizm by zapobiec chorobom. Działanie Shiatsu opiera się na ucisku mięśni w ściśle określonych punktach.

  Istnieje jeszcze wiele odmian masażu, który może pomóc w wielu aspektach. Nie byłeś pewny czy się wybrać? Wystarczy pomyśleć o ogromnym ukojeniu i zrelaksowaniu się, wtedy decyzja podejmie się sama!
Tagi: , , ,

Dodaj komentarz