Półkolonie tenisowe

16 lipca 2018 at 18:22 by egifadminos | Posted in sport

Półkolonie tenisowe nierzadko są organizowane przez małe i duże miasta w czasie wakacji. Cieszą się ostatnio znaczną popularnością. Dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu w czasie wakacji mogą poczuć się samotne lub znudzone mijającym letnim czasem. Jednak jest rozwiązanie tego problemu – półkolonie tenisowe. Każda forma aktywności fizycznej jest dobra, przebywanie na świeżym powietrzu jest o wiele lepszym pomysłem niż kilkugodzinne przesiadywanie przed komputerem. Warto poszukać takich atrakcji dla dzieci w sowim mieście. Półkolonie tenisowe przeznaczone są również dla dzieci, które nie potrafią grać w tenisa, albowiem dzieci dzielone są na grupy wedle umiejętności. Istnieje także grupa początkowa, do której zaliczają się wszystkie dzieci niemające wcześniej styczności z tym sportem lub grające bardzo mało. Grupa taka jest nauczana od podstaw zasad gry, technik, oznaczeń na boisku etc., istnieją też dwie inne grupy: średnio zaawansowana i zaawansowana.

Półkolonie tenisowe: http://proteniskrakow.pl/obozy-polkolonie-tenis/

Tutaj już instruktorzy skupiają się na doskonalenie stałych elementów gry, na dokładności uderzeń czy na niwelowaniu błędów powstałych w wyniku nabycia złych podstaw. Dzieci mają okazję poznać również inne techniki gry, a na rozgrzewkę przewidziane są zabawy w berka czy zbijaka. Każdej grupie przypisany jest osobny instruktor, który dopasowuje ćwiczenia do poziomu umiejętności grających i sprawuje nad nimi kontrolę przez cały czas trwania treningu.

Półkolonie tenisowe

Dzieci nie muszą posiadać swojego sprzętu, jest on zapewniony.

 

Wymaga się jedynie sportowego stroju, który będzie wygodny i nie będzie krępował ruchów w czasie ćwiczeń. Strój powinien być też dostosowany do aktualnych warunków pogodowych. Dzieci w czasie treningów mają zapewniony dostęp do butelek z wodą i posiłku w czasie pory obiadowej. Do ich dyspozycji są takie obiekty jak stołówka oraz szatnia z toaletą. Treningi dla różnych grup odbywają się w tym samym czasie, do dyspozycji są trzy korty tenisowe. Dzieci mają okazję do spożytkowania swojej energii i umilenia wakacyjnego czasu.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz