Zakup mieszkania- decyzja na lata.

22 marca 2019 at 15:50 by egifadminos | Posted in Biznes i firmy

Zaczynając dorosłe życie wkraczamy w pełen trudnych decyzji świat. Bodźcem do opuszczenia domu jest chęć usamodzielnienia się i potrzeba stworzenia własnej przestrzeni. W którym momencie decydujemy się na tak ważny krok? Niektórzy w momencie, gdy tylko osiągną pełnoletność, inni w momencie rozpoczęcia studiów, jeszcze inni dopiero gdy trafią na drugą, wymarzoną połówkę, zapisaną przez los.

Samodzielność wiąże się z decyzją dotyczącą miejsca zamieszkania i wyboru warunków lokalowych. Jeśli chcemy zakupić dom lub mieszkanie potrzebny będzie nam notariusz w Białymstoku i dużo cierpliwości w poszukiwaniach. Rynek nieruchomości oferuje nam zarówno mieszkania i domy w stanie deweloperskim, jak i z tak zwanej drugiej ręki. Od zasobności naszego portfela i oczekiwań jakie mamy wobec wymarzonej nieruchomości zależy opcja, którą wybierzemy. W przypadku rynku wtórnego, warto aby notariusz sprawdził w internetowym rejestrze ksiąg wieczystych czy wybrany przez nas dom lub mieszkanie nie jest zadłużone, lub nie podsiada nieuregulowanych kwestii własnościowych. Jest to bardzo ważna kwestia, która uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami zakupu. Możemy również sami uzyskać dostęp do tych danych, wystarczy że notariusz nakieruje nas na odpowiednie strony dające możliwość wglądu w status prawny nieruchomości.

Nie spieszmy się z decyzją, to w końcu wybór na lata i trzeba dobrze rozważyć wszelkie zalety i wady lokalizacji, rodzaju budownictwa czy metrażu. Żaden notariusz, żadna ciocia ani przyjaciółka nie będzie w stanie określić czy satysfakcjonującym dla nas metrażem będzie mieszkanie wielkości sześćdziesięciu metrów kwadratowych, czy raczej dom o powierzchni powyżej stu metrów kwadratowych. To ma być nasza przestrzeń, nasz przemyślany wybór, który będzie współgrał z rodzajem życia jaki prowadzimy, naszymi planami na przyszłość.

Kiedy sprecyzujemy oczekiwania i natrafimy na perełkę wśród nieruchomości, notariusz sprawdzi i zweryfikuje stan prawny, uregulujemy kwestie finansowe pozostanie nam tylko kwestia zagospodarowania przestrzeni nowego lokum.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz